Translate

середа, 1 липня 2026 р.

Хроніка культурного життя Чернігівщини (липень 2026)

  Театрально-концертне життя 
«Симфонія тривалістю в життя»: грандіозний фінал безпрецендентного моцартівського маратону 
3 липня.
Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» поставив величну крапку в масштабному творчому проєкті «Симфонія тривалістю в життя». Протягом майже двох років колектив виконував безпрецедентну місію – грати для публіки абсолютно всі симфонії геніального австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта. Програма завершального концерту пройшла під орудою диригента, заслуженого артиста України Андрія Шевчуковського. Для фіналу музиканти обрали знакові твори, що майстерно розкривають різні грані таланту Моцарта: Концерт для фортепіано з оркестром №12 ля мажор.  Партію соло блискуче виконала Ольга Шадріна (фортепіано). Симфонія №50 ре мажор (К. 161/141а) – твір святкового та урочистого характеру, який початково слугував увертюрою до опери «Сон Сціпіона». Симфонія №26 мі-бемоль мажор (К. 184/166а). Симфонія №33 сі-бемоль мажор (К. 319). Цей концерт став не лише святом високого класичного мистецтва, а й потужним символом незламності української культури, яка продовжує творити світло навіть у найтемніші часи. 
Читати на сайті Чернігівський формат - Режим доступу 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Бібліотеки області 
Як у Чернігові популяризують читання: в бібліотеці понад 13 років проводять літню альтанку 
8 липня
. Понад 13 років щоліта Чернігівська обласна бібліотека для дітей проводить літню читацьку альтанку «Літо з книгою». На майданчику перед бібліотекою діти й дорослі можуть почитати просто неба, долучитися до майстеркласів, вікторин, настільних ігор та інших заходів. Проєкт започаткували, щоб заохотити дітей читати під час літніх канікул і винести книгу за межі бібліотеки. Згодом формат літньої альтанки розширили. До читань просто неба додали майстеркласи, вікторини, квести, настільні ігри та знайомство з новими книжками. За понад 13 років змінився не лише формат проєкту, а й його учасники. Якщо спочатку літня альтанка була розрахована переважно на дітей, то нині сюди дедалі частіше приходять цілими родинами. У бібліотеці кажуть, що серед відвідувачів є як постійні читачі, так і ті, хто завітав уперше. Літня читацька альтанка «Літо з книгою» працює щовівторка з 11:00 до 13:00 на майданчику перед бібліотекою. Долучитися до заходів можуть усі охочі. 
Читати на сайті ЧЕline - Режим доступу 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Виставки. Творчі майстер-класи 
Традиційна прикраса по-новому: в Чернігові навчають плести припинду 
3 липня. У Чернігівському обласному центрі народної творчості навчають плести припинду.  Припинда – це традиційний український жіночий поясний одяг, який тепер поєднують із сучасним одягом як стильний аксесуар. Керівниця студії ткацтва обласного центру народної творчості Антоніна Пустовойт показала учасницям майстеркласу, як правильно зав’язувати вузлики. У центрі народної творчості кажуть, що такі майстеркласи збирають дедалі більше охочих. За словами Антоніни Пустовойт, сучасна молодь поєднує традиційні мотиви з повсякденним одягом, а створені власноруч прикраси стають частиною сучасного образу. У центрі народної творчості проводять й інші майстеркласи. Тут можна попрацювати за ткацьким верстатом, виготовити браслети чи пояси, підібравши їх під вишиванку або інший одяг. 
Читати на сайті ЧЕline - Режим доступу

Немає коментарів:

Дописати коментар