Translate

вівторок, 12 січня 2021 р.

До річниці з дня народження Сергія Павловича Корольова

    12 січня виповнюється 114 років від дня народження видатного вченого світового масштабу, основоположника практичної космонавтики Сергія Павловича Корольова. Сергій Павлович  Народився 12 січня 1907 р. в м. Житомир. Частину дитинства, з 1909 по 1914 рік, він провів у м. Ніжин Чернігівської області, а потім у Києві. З 1916 року мешкав з родиною в Одесі, де здобув середню освіту і робітничий фах у будпрофшколі, а також закінчив курси проектування літальних апаратів. 
  Після закінчення будівельної школи в Одесі навчався в Київському політехнічному інституті (1924—1926). У 1930 р. закінчив Московське вище технічне училище і водночас Московську школу пілотів. З 1920 p. С. Корольов розробляв конструкції планерів. У 1931 р. став одним з організаторів групи вивчення реактивного руху, яку очолив у травні 1932 р. Під його керівництвом була збудована перша радянська ракета на рідкому паливі «ГИРД-9». З 1934 р. — керівник відділу реактивних літальних апаратів Реактивного інституту. Розробив проект керованої крилатої ракети і ракетопланера РП-318-1. У 1937 р. його було заарештовано і відправлено в концтабір, а згодом до спецтабору для науковців, де працював над створенням ракетних двигунів для військових літаків. Був звільнений у 1938 р. Під час другої світової війни працював над проблемами оснащення бойових літаків реактивним прискорювачем на рідкому паливі. З 1942 по 1946 p. С. Корольов був заступником головного конструктора двигунів в одному з військових КБ. Після закінчення війни випробовував та вдосконалював німецькі ракети V-2. Наукові й технічні ідеї С. Корольова набули великого поширення в ракетній і космічній технології. Дослідник очолював розробку і запуск багатьох балістичних ракет, ракетоносіїв пілотованих космічних кораблів «Восток», «Восход», на яких було здійснено перші польоти в космос. Під його керівництвом сконструйовано супутники серій «Электрон», «Молния», «Космос»; ракетно-космічні системи для запусків штучних супутників Землі та Сонця, відбулися польоти автоматичних станцій до Місяця, Венери, Марса. З 1953 р. — академік АН СРСР.  Помер 14 січня 1966 р. в Москві. 
    Так як Сергій Павлович частину свого дитинства провів у Ніжині і саме після перебування на  Ніжинському авіашоу Сергія Уточкіна,  Корольов захопився авіацією, то ми включили його до біобібліографічного покажчика «Внесок чернігівців у розвиток космонавтики». Цей покажчик потрапив у ТОП-10 «Всеукраїнського бібліотечного біографічного рейтингу 2019» у номінації «Збірник біобібліографічних матеріалів». Також є відеопрезентація цього покажчика, її можна переглянути у соціальній мережі YouTube. - Режим доступу 

Немає коментарів:

Дописати коментар