Translate

середа, 7 листопада 2018 р.

Хроніка культурного життя Чернігівщини (листопад 2018)

 Театрально-концертне життя 
Чернігівський театр тіней підкорив словацьких глядачів 
5 листопада. Чернігівський театр тіней «Verba» отримав від суддів чотири «так» на словацькому шоу талантів. Зйомки шоу талантів у Братиславі проходили влітку і на екрани передача вийшла на минулому тижні. Вистава «Frozen» настільки вразила чотирьох суддів шоу, що усі вони поставили «так». Зал також був в захваті від виступу чернігівських акторів. «Глядачі шоу аплодували нам стоячи. Це насправді буває рідко, коли присутні так висловлюють свою повагу до того, хто виступає на сцені», - розповіла керівник театру Людмила Киселиця. Театр тіней з Чернігова пройшов у півфінал шоу. Наразі вони чекають телефонного дзвінка, коли організатори повідомлять про прямі ефіри. 
Читати на сайті Високий Вал - Режим доступу
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
У Чернігові вперше виступила Бріа Блессінг із гуртом «Шоколад» презентуючи альбом «Івасюк»
2 листопада. В обласному філармонійному центрі грали композиції Володимира Івасюка у джазовому аранжуванні. Співала україномовні пісні американка німецького походження Бріа Блессінг. Дівчина двадцять шість років тому переїхала зі Штатів до України разом із батьками. 2 листопада разом із гуртом «Шоколад» уперше виступила у Чернігові із альбомом «Івасюк». Із творчістю Володимира Івасюка Бріа познайомилася чотири роки тому. Команда «Шоколад» дуже міцна. Її не можна назвати суто джазовою, це перетин багатьох стилів.  
Читати на сайті ProCn - Режим доступу 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Музеї   
Китайське мистецтво у Чернігові 
6 листопада. Китайській культурі присвятили виставку у Чернігівському історичному музеї. Тут зібрали речі з досі не задіяних фондів, щоб привернути увагу до багатої східної культури. Експонатів близько 30. Вони датуються 18-20 століттям. Одне із панно на виставці належало колись родині Полуботків. А реконструкції традиційного китайського одягу допомагали шити київські студенти-китайці. Окреме місце в культурі Піднебесної займає чайна церемонія, яку у дещо спрощеному вигляді також показали на виставці. Це не остання екзотична виставка. Співробітники музею в наступному році хочуть здивувати чернігівців чимось новим і цікавим. 
Читати на сайті ТРК Новий Чернігів - Режим доступу
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
До 40-річчя Чернігівської дитячої художньої школи відкрилася ювілейна виставка творчих робіт учнів закладу 
3 листопада. Чернігівська дитяча художня школа, утворена у 1978 році, цьогоріч відзначає 40-річнний ювілей. Цей єдиний в нашій області дитячий спеціалізований заклад в галузі образотворчого мистецтва пройшов шлях становлення, утвердження, добре зарекомендував себе на Придесенні як унікальний осередок початкової мистецької освіти. З нагоди 40-річного ювілею дитячої художньої школи у Музеї сучасного мистецтва «Пласт-Арт» відкрилася виставка, в експозиції якої близько 120 учнівських робіт. Привітати викладачів та вихованців закладу завітав перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, депутат обласної ради Дмитро Блауш. З нагоди 40-річного ювілею Валентин Мельничук нагородив колектив художньої школи Почесною грамотою обласної ради та відзначив роботу викладачів та наставників, які, здійснюючи навчальний процес у творчій атмосфері, сповна розкривають природні здібності дітей. 
Читати на сайті Чернігівський монітор - Режим доступу
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
 Туризм
«Дніпровський паром» – новий екскурсійний маршрут музейним простором Чернігівщини та Гомельщини
6 листопада. Новий маршрут музейним простором Гомельщини та Чернігівщини у рамках проекту «Від партнерства місцевих музеїв – до широкого транскордонного культурного співробітництва» під назвою «Дніпровський паром» прокладено 3-6 листопада цього року. Учасники проекту ознайомились з музеями Гомельської та Чернігівської областей і освітнім потенціалом нового маршруту. Два дні вони провели на території Білорусі, відвідавши Гомельський палацово-парковий ансамбль, а також музеї Вітки, Річиці, Лоєва, Брагіна, Хойників. А наступні два дні були присвячені Чернігівщині. Гості ознайомилися з обласними музеями – історичним імені Василя Тарновського, художнім імені Григорія Галагана та центром Чернігова. Також вони відвідали історико-археологічний комплекс «Древній Любеч», краєзнавчий музей в Ріпках, садибу родини Лизогубів у Седневі. Через експозиції музеїв, окремі з них експонати розкривають історичні і культурні особливості двох сусідніх областей, підкреслюється їх спільність та унікальність. Також учасникам маршруту були презентовані інтерактивні простори, створені у музеях Річиці, Лоєва, Брагіна та Любеча. 
Читати на сайті Чернігівський монітор - Режим доступу

Немає коментарів:

Дописати коментар